1. janvāris - Eirozona pievienojās Latvijai!

Izstāde „Eiro – mūsu valūta” Daugavpilī jau no 22. oktobra

Finanšu ministrija, 16.10.2013

No 22. oktobra 15:00 ikviens interesents ir aicināts uz bezmaksas izstādi „Eiro – mūsu valūta” Daugavpils Kultūras pilī. Daugavpilī izstāde būs apskatāma līdz 29. novembrim gan darbdienās, gan nedēļas nogalēs. Izstādē īpaši tiek gaidītas skolēnu grupas gan klašu ekskursijās, gan mācību stundu rīkošanai par eiro, Eiropas Savienību un citiem jautājumiem. Izstādi Rīgā apmeklēja vairāk nekā 2000 apmeklētāju, to vidū vairāki desmiti skolu klašu no visas Latvijas.

„Kā uz eiro monētām nonāca Latvijas sudraba pieclatnieka tautumeitas attēls?”, „Kāpēc eiro banknotes izgatavotas no kokvilnas?”, „Ja visas eiro banknotes saliktu vienu aiz otras, cik reizes tās “apietu” apkārt zemeslodei?” ir vien daži no jautājumiem, uz kuriem saistošā veidā var gūt atbildes ikviens izstādes apmeklētājs. Saturiski un vizuāli bagātīgā izstāde ir visaptverošs uzziņas avots gan pieaugušajiem, gan vērtīgs mācību līdzeklis skolām un augstskolām. Izstādē padomāts arī par pašiem mazākajiem apmeklētājiem, kas bērnu stūrītī eiro var iepazīt ar izzinošu spēļu palīdzību.

„Eiropas Komisijas ceļojošā izstāde, kas ar panākumiem ir viesojusies vienpadsmit citās ES dalībvalstīs, sasniegusi arī Latviju. Izstāde sevi pierādījusi kā moderns un pieprasīts veids, kā sabiedrībai pastāstīt par eiro, jo izstāde ir interaktīva ar līdzsvarotu informatīvo un izklaidējošo daļu. Ceru, ka apmeklētāji mājup dosies ar kaut nedaudz lepnuma par šo eiropiešu kopējo sasniegumu – eiro, un ka ar izstādes palīdzību eiro Latvijas iedzīvotājiem kļūs tuvāks,” izstādes atklāšanā Rīgas Latviešu biedrības namā teica Eiropas Komisijas viceprezidents, Ekonomikas un monetāro lietu un par eiro atbildīgais komisārs Oli Rēns.

„Izstādi apmeklējām ekonomikas stundu laikā. Skolēni atzina, ka ieguva daudz jaunas informācijas gan par Eiropas Savienības izveidošanos, gan par eiro valūtu, turklāt tā bija īsa, kodolīga, interesanta un pārskatāmi noformēta, tādēļ ir labi palikusi atmiņā. Pirmo reizi vienkopus bija iespēja aplūkot visu valstu eiro monētas.  Skolēniem, neatkarīgi no vecuma, ļoti patika interaktivitāte, iespēja dažādās spēlēs pārbaudīt savas zināšanas. Es, kā skolotāja, šajā izstādē guvu arī dažas idejas turpmākajam darbam. Izstādi noteikti iesakām apmeklēt gan skolām, gan arī ar ģimenēm, jo iegūtā informācija ir aktuāla mums visiem,” pēc izstādes apmeklējuma iespaidos dalās Rīgas Lietuviešu vidusskolas skolotāja Edīte Teterovska.

Izstāde būs atvērta apmeklētājiem no 22. oktobra 15:00 un apskatāma līdz 29. novembrim Daugavpils Kultūras pilī, Smilšu ielā 92. Izstādes darba laiks Daugavpilī: darba dienās ir no 10:00 līdz 19:00, brīvdienās no 11:00 līdz 16:00. Savukārt, no 3. decembra ceļojošā izstāde būs izvietota Liepājas Olimpiskajā centrā, kur noslēgsies 2014. gada 7. janvārī. Ieeja izstādē ir bez maksas. Klašu grupas ir aicinātas ekskursijas un mācību stundu noturēšanu pieteikt iepriekš pa izstādes informatīvo tālruni 28300095.

 

 

Papildu informācija:

Ināra Rubene

LR Finanšu ministrijas

Eiro komunikācijas nodaļas vadītāja

Tālrunis: 67095417, e-pasts: inara.rubene@fm.gov.lv

Elīna Kalniņa

Komunikācijas aģentūras/ Edelman Affiliate

Eiro komunikācijas koordinatore

Tālr. 22018527, e-pasts: elina.kalnina@ka.lv