1. janvāris - Eirozona pievienojās Latvijai!

Uzņēmējiem

Uzņēmumam pāreja uz eiro nozīmēs ne tikai izmaiņas grāmatvedības un IT jomā, tā sevī ietvers arī plašākus procesus. Tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas uzņēmumi, kā arī finanšu iestādes valūtas nomaiņas procesā būs iesaistītas vistiešākajā veidā.

Eiro_Image_03Ņemot vērā eiro ieviešanas vispārējos principus un scenāriju, uzņēmumiem būs jānodrošina atbilstība noteiktajām prasībām (lata un eiro vienlaicīgas apgrozības periods, obligāta cenu paralēla atspoguļošana, patērētāju aizsardzība u.c.), kā arī, piemēram, jārēķinās ar līdzšinējās cenu politikas pārskatīšanu vai jaunas cenu politikas izstrādi un citiem aspektiem.

Tādēļ, lai īstenotu efektīvu eiro ieviešanu un uzņēmuma ietvaros izstrādātu veicamo pasākumu plānu, uzņēmumam būtu jāapsver iespēja jau savlaicīgi izveidot savu eiro ieviešanas projektu, un jo īpaši tas ir būtiski lielajiem uzņēmumiem. Ar ieteikumiem eiro ieviešanas plānošanā detalizētāk var iepazīties Eiropas Komisijas sagatavotajā bukletā.

Eiro ieviešana būtiski atvieglos biznesa un tirdzniecības darījumu veikšanu ar partneriem citās Eiropas valstīs. Pie ieguvumiem noteikti minama arī cenu stabilitātes un  investīciju, kā arī tūrisma attīstības veicināšana.

Lejupielādēt: Gatavs eiro ieviešanai. Rokasgrāmata maziem un vidējiem uzņēmumiem (PDF, 785.91kb)