1. janvāris - Eirozona pievienojās Latvijai!

Lai nodrošinātu ērtu, vienkāršu un drošu pāreju uz eiro, saskaņotai un efektīvai komunikācijai par pārejas procesu ir būtiska nozīme. 2013. gada pirmajā pusē veiktās izglītojošās aktivitātes bija vērstas uz profesionālajām mērķauditorijām, savukārt otrajā pusgadā un 2014. gada sākumā galvenais fokuss ir visu iedzīvotāju informēšana par eiro ieviešanas praktiskajiem aspektiem.

Kā liecina sabiedriskās domas aptaujas, praktiskie jautājumi ir aktuāli vairāk nekā 70 procentiem iedzīvotāju – par to kā notiks pāreja uz eiro un kā šis process ietekmēs algu un pensiju saņemšanu, norēķinus un noguldījumus, kāds ir oficiālais pārejas kurss un jaunās naudas izskats un drošības pazīmes.

Lai atbildētu uz šiem jautājumiem, tiek realizēts plašs informatīvo aktivitāšu kopums: veidoti un izplatīti informatīvie materiāli, skaidrojoši klipi medijos, izglītojoši pasākumi un semināri, informatīvais tālrunis 8000 3000 un mājas lapa www.eiro.lv. Eiro ieviešana ietver plašu starpnozaru sadarbību starp valsts un privātā sektora organizācijām, asociācijām, Latvijas Pastu, Latvijas Banku un komercbankām, mazumtirdzniecības uzņēmumiem u.c.

Arī mediji sniedz neatsveramu ieguldījumu,  līdzdarbojoties sabiedrības informēšanā, lai ikviens Latvijā zinātu svarīgākos faktus par eiro, tostarp: