1. janvāris - Eirozona pievienojās Latvijai!

Latvija ir pievienojusies eirozonai

Finanšu ministrija, 01.01.2014

Līdz ar 2014. gada pirmo sekundi Latvija ir pievienojusies eirozonai, un eiro ir kļuvis par oficiālo norēķinu valūtu Latvijā. Īsi pēc pusnakts to ar svinīgu pirmās eiro banknotes izņemšanu atzīmēja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, Igaunijas premjers Andruss Ansips, finanšu ministrs Andris Vilks un Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, Latvijai pārejot uz eiro, akcentēja: „Pievienošanās Eiropas vienotajai valūtai mūsu valstij sniegs virkni ekonomisko ieguvumu, kas palīdzēs stiprināt ekonomisko attīstību, labklājības un dzīves līmeņa izaugsmi. Tā ir vēl viena iespēja mūsu valsts drošībai un uzplaukumam. Šim solim ir arī ģeopolitiska nozīme – pievienojoties valūtai, ko ikdienā lieto vairāk kā 320 miljoni eiropiešu, esam nostiprinājuši gan savu piederību Eiropas valstu saimei, gan savu nacionālo identitāti. Mūsu Milda turpmāk rotās pasaules otrās spēcīgākās valūtas – eiro – monētas.”

„Vēlos pateikties visiem Latvijas iedzīvotājiem, jo tas, ka šodien varam pievienoties eirozonai, ir katra mūsu nopelns. Eiro ieviešana Latvijā ir parādījusi, ka varam un mākam sadarboties, jo eiro ieviešanas projektā ar atsaucību iesaistījās tūkstošiem valsts, privātā, sabiedriskā sektora pārstāvji. Apsveicu visus Latvijas iedzīvotājus ar skaistāko monētu eirozonā,” svinīgajā uzrunā uzsvēra finanšu ministrs Andris Vilks.

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs: „Man šodien prieks par Latvijas skaistajām eiro monētām, kurās ar tautas ideju atbalstu esam iedzīvinājuši lata – mūsu valūtas, kas man ir un paliek pasaules skaistākā nauda, simbolus.”

Savus apsveikumus Latvijas iedzīvotājiem gadu mijā ir atsūtījuši Eiropas Savienības valstu līderi, tostarp Francijas prezidents, Īrijas, Portugāles, Slovēnijas, Itālijas, Spānijas, Grieķijas, Somijas premjerministri, bijušais Luksemburgas premjerministrs, kā arī Austrijas kanclers.

Pirmais Latvijas iedzīvotājus video apsveikumā uzrunā Igaunijas premjerministrs Andruss Ansips: „Dārgie kaimiņi! Jau gada sākumā mēs savstarpēji varēsim lietot vienu valūtu. Latvija kļūst par pilntiesīgu partneri pasaules ietekmīgākajā ekonomiskajā zonā.” Savukārt Žozē Manuels Barrozu, Eiropas Komisijas prezidents atzīst: „Eiro ir spēcīga, uzticama un stabila valūta. Es ļoti novērtēju Latvijas pūles un ievērojamos panākumus, lai ieviestu eiro. Tāpēc vēlos jums teikt – Latvija, laipni lūgta eirozonā!”

„Sirsnīgi sveicinu Latviju eirozonā!” sveic Vācijas kanclere Angela Merkele, bet Andris Piebalgs, Eiropas Savienības attīstības komisārs novēl: „Godātie Latvijas iedzīvotāji! Es ļoti priecājos, ka šis gads sākas ar to, ka Latvija ir eirozonā. Tā ir garantija mūsu valsts drošībai, stabilitātei, izaugsmei. Esi sveicināta eirozonā, Latvija! Un laimīgu jauno gadu jums visiem!”

Visus Eiropas Savienības un Eirozonas valstu amatpersonu apsveikumus, lūdzu, skatieties te: http://youtu.be/Q3j0JvqHx9k.

Informācija par eiro

Atbildes uz interesējošajiem jautājumiem iedzīvotāji un uzņēmēji var saņemt, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 8000 3000, vai rakstot uz [email protected]. Gadu mijā – 31. decembrī un 1. janvārī – tālrunis pieejams visu diennakti. Tāpat interneta vietnē www.eiro.lv ir pieejams plašs informatīvo materiālu klāsts par pāreju uz eiro, kas tiks regulāri papildināts ar aktuālāko informāciju pārejas laikā.

Papildu informācija:

Ināra Rubene
LR Finanšu ministrijas
Eiro komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālrunis: 67095417,e-pasts: [email protected]
Elīna Kalniņa
Komunikācijas aģentūras/ Edelman Affiliate
Eiro komunikācijas koordinatore
Tālr. 22018527, e-pasts: [email protected]