1. janvāris - Eirozona pievienojās Latvijai!

Vēl līdz 12. janvārim Liepājā aplūkojama izstāde „Eiro – mūsu valūta”

Finanšu ministrija, 07.01.2014

Iespēju aplūkot klātienē visu eirozonas valstu monētas un pārliecināties, ka Latvijas monēta ir visskaistākā, izstādē „Eiro – mūsu valūta” Liepājā jau izmantojuši 8027 apmeklētāji. Tikai līdz 12. janvārim izstādi bez maksas ir iespējams apmeklēt Liepājas Olimpiskajā centrā.

Izstāde lielāko popularitāti ir iemantojusi skolu vidū, vairāk nekā 15 Kurzemes skolām iepazīstinot savus jauniešus ar eiro. Īpaši aktīva ir Liepājas 5. vidusskola, Liepājas Centra sākumskola, kā arī Rudes pamatskola, kas uz izstādi organizē regulāras skolēnu ekskursijas. Izstādi aktīvi apmeklē arī ģimenes, seniori un Liepājas Olimpiskā centra pasākumu apmeklētāji, skaitam nereti sasniedzot pat 300-500 cilvēkus dienā.

„Izstādi apmeklē ļoti daudzu bērnu un jauniešu. Viņiem ļoti patīk piedalīties viktorīnās un saņemt ar Eiropas Savienību saistītas balvas. Mūs patīkami pārsteidz Kurzemes jauniešu zināšanas par Eiropas Savienību un eiro. Tomēr vispopulārākā lieta gan bērnu un jauniešu, gan pieaugušo vidū ir stends ar visu eirozonas valstu monētām. Tagad, kad Latvijā un Liepājā jau sāk ienākt dažādu valstu eiromonētas ar nacionālajiem dizainiem, iedzīvotāji izmanto iespēju nākt un noskaidrot, kuras valsts monēta ir apciemojusi viņu maku,” saka izstādes gide Laima Lapiņa.

„Kāpēc eiro banknotes izgatavotas no kokvilnas?” un „Kā radās eirozona un kādi būs iedzīvotāju un Latvijas ieguvumi no eiro?” ir vien daži no jautājumiem, uz kuriem vēl līdz šīs nedēļas beigām saistošā veidā var gūt atbildes ikviens izstādes apmeklētājs. Saturiski un vizuāli bagātīgā izstāde ir visaptverošs uzziņas avots gan pieaugušajiem, gan vērtīgs mācību līdzeklis skolām un augstskolām. Izstādē padomāts arī par pašiem mazākajiem apmeklētājiem, kas bērnu stūrītī eiro var iepazīt ar izzinošu spēļu palīdzību.

Izstāde būs atvērta apmeklētājiem līdz 12. janvārim Liepājas Olimpiskajā centrā, Brīvības iela 39. Izstādes darba laiks: darba dienās ir no 10:00 līdz 19:00, brīvdienās no 11:00 līdz 16:00. Ieeja izstādē ir bez maksas. Klašu grupas ir aicinātas ekskursijas un mācību stundu noturēšanu pieteikt iepriekš pa izstādes informatīvo tālruni 28300095.

Papildu informācija:

Ināra Rubene
LR Finanšu ministrijas
Eiro komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālrunis: 67095417, e-pasts: [email protected]
Elīna Kalniņa
Komunikācijas aģentūras/ Edelman Affiliate
Eiro komunikācijas koordinatore
Tālr. 22018527, e-pasts: [email protected]